Επιστροφή   Forum για τα Bonsai > Καλώς ήρθατε!! > Ανακοινώσεις - Κανονισμοί - Πληροφορίες

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 11-01-14, 17:18   #16
manos
Ακόμα πιο παλιός

Περιοχή: athens
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sotiris Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο Μάνο! Καλή επιτυχία! θα ήθελα να παραβρεθώ αλλά δύσκολοι οι καιροί για τέτοιο ταξίδι!
Και μονο η σκεψη σου Σωτηρη μου εμενα μου φτανει ,καποια στιγμη θα βρεθουμε φιλε μου και απο κοντα
Παλιά 11-01-14, 17:20   #17
manos
Ακόμα πιο παλιός

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από damianos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο Μάνο,
Καλή ιδέα, ακριβώς επειδή τα σεμινάρια - εργαστήρια με δάσκαλο δεν είναι προσβάσιμα από όλους λόγω κόστους και δικαίωμα στην πρόοδο έχουν όλοι, σε ευχαριστούμε πολύ για τη διοργάνωση.
Σαφώς και αναγνωρίζω ότι το μάθημα με δάσκαλο είναι εντελώς άλλο προιόν από τη συνάντηση - εργαστήριο μεταξύ φίλων και ως άλλο προιόν δεν μπορεί καν να συγκριθεί. Πιστεύω επίσης ότι το φόρουμ έχει χώρο για bonsai enthusiasts και των δύο ταχυτήτων.
Θα ειναι χωρις κοστος αλλα κερδος για σενα φιλε.Η ζωντανη εκπομπη ειναι αλλιως.
Παλιά 11-01-14, 17:22   #18
manos
Ακόμα πιο παλιός

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikoskyra Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο θα ηταν καταπληκτικο, αλλα δυστυχως ειναι δυσκολες οι εποχες
Νικολα εσενα δεν σε πιστευω μπορει να μου την κανεις και να ερθεις για αυτο δεν σου απαντω
Παλιά 11-01-14, 17:24   #19
manos
Ακόμα πιο παλιός

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από elsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο Μάνο!
Εύχομαι καλή επιτυχία στις συναντήσεις σας και μακάρι να συμμετέχουν ολοένα και περισσότεροι χομπίστες έτσι ώστε να ανθίσει κατά το μέγιστο αυτή η όμορφη τέχνη στην Ελλάδα!
Ασε τα λογια και κατεβα κοπελια μου .Ηζωντανη γνωριμια ειναι διαφορετικη απο το ιντερνετ..απλα σε περιμενω.
Παλιά 11-01-14, 19:07   #20
nikoskyra
Πιο παλιός

Το avatar του χρήστη nikoskyra

Περιοχή: Λαρισα
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manos Εμφάνιση μηνυμάτων
Νικολα εσενα δεν σε πιστευω μπορει να μου την κανεις και να ερθεις για αυτο δεν σου απαντω
Ειναι πολλα τα λεφτα Μανο. Μακαρι να μπορουσα. Καλη επιτυχια ευχομαι και να οργανωθουμε καλυτερα στο μελλον
Παλιά 14-01-14, 08:49   #21
manos
Ακόμα πιο παλιός

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikoskyra Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι πολλα τα λεφτα Μανο. Μακαρι να μπορουσα. Καλη επιτυχια ευχομαι και να οργανωθουμε καλυτερα στο μελλον
Μην αγχωνεσαι Νικο μου εχουμε ενα ολοκληρο χρονο μπροστα μας οποτε εχεις καιρο να σκεφτεις για τις υπολοιπες εκδηλωσεις που θα γινουν.
Παλιά 14-01-14, 20:16   #22
GIANNHS
Moderator

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Προεπιλογή

Εγώ δεν θα κρύψω τον προβληματισμό μου πως ακόμα και μέλη που βρίσκονται στην Αθήνα δεν συμμετέχουν σε workshop παρέας που έχουν σχεδόν μηδενικό κόστος (υπολογίζω ότι όλο και κάποιο φυτωριακό υλικό θα αγοράσουν για να δουλέψουν). Να μην συζητήσω και για το demo με τον Ιταλο που ήταν επίσης δωρεάν... Κάποια πράγματα δεν μαθαίνονται απο τον Η/Υ
Παλιά 14-01-14, 20:23   #23
novice
Ακόμα πιο παλιός

Περιοχή: Αττική
Προεπιλογή

Εγω απο την αλλη πιστευω οτι καποιο λογο θα εχουν.
novice δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-01-14, 21:28   #24
manos
Ακόμα πιο παλιός

Προεπιλογή

Αυτη προσπαθεια που γινεται δεν γινεται για προβολη αλλα για εμπειρια και το κυριοτερο ολων ειναι οτι αυτες τις 2 μερες ξεχναμε τα προβληματα μας και το μυαλο μας ειναι αφοσιωμενο στα μπονσαι ,στο χομπυ μας και προσωπικα για μενα η λατρεια μου και η μεγαλη μου αγαπη.Μπορει να ακουγονται καπως αυτα που γραφω αλλα ετσι αισθανομαι μετα απο τοσα χρονια τριβης με τα μπονσαι και αν το δοκιμασδουν πραγματικα καποιοι θα τους αποζημιωσει.Τα προβληματα δεν σταματουν ,ο χρονος ομως περναει και οι χαρες τις ζωης ειναι (οπως μας τα εχουν κανει αυτοι εκει πανω )λιγες για αυτο τις αρπαζεις τις κρατας και ετσι σου γεμιζουν την ψυχη σου.Ισως οι δυσκολιες μας κρατουν χαμηλα αλλα απο την φυση μου ειμαι αισιοδοξος και πιστευω οτι ολα κανουν τον κυκλο τους ,που θα παει θα το σπασει το ποδαρι του ο κερατας....
Παλιά 14-01-14, 21:30   #25
manos
Ακόμα πιο παλιός

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GIANNHS Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ δεν θα κρύψω τον προβληματισμό μου πως ακόμα και μέλη που βρίσκονται στην Αθήνα δεν συμμετέχουν σε workshop παρέας που έχουν σχεδόν μηδενικό κόστος (υπολογίζω ότι όλο και κάποιο φυτωριακό υλικό θα αγοράσουν για να δουλέψουν). Να μην συζητήσω και για το demo με τον Ιταλο που ήταν επίσης δωρεάν... Κάποια πράγματα δεν μαθαίνονται απο τον Η/Υ
Συμφωνω απολυτα Γιαννη μου.
Παλιά 15-01-14, 23:42   #26
ilias
Senior Member

Το avatar του χρήστη ilias

Περιοχή: ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Προεπιλογή

Θα είμαι Αθήνα για 2 μήνες. Θα χαρώ αν καταφέρω να έρθω σε αυτό το εργαστήριο και να γνωρίσω κάποιους από εσάς.
ilias δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-01-14, 16:22   #27
My Nellie
Moderator

Το avatar του χρήστη My Nellie

Περιοχή: Αθήνα
Προεπιλογή

Θα ήθελα να πω κι εγώ δυό λόγια...
Ζητώ την κατανόησή σας εξ αρχής, επειδή ίσως τα βρείτε... "κάπως", αλλά σας διαβεβαιώ ότι με ειλικρίνεια εκφράζω τις σκέψεις μου (όπως κάνω πάντα άλλωστε) χωρίς να κάνω λιβανωτούς σε κανένα.

Κατ'αρχήν πρέπει να πω ότι δεν παύω να θαυμάζω αυτό τον αγνό λάτρη του μπονσάϊ, τον Μανώλη. Για την μεγάλη του αγάπη, το πάθος του, αυτό το μεράκι του. Για την υπομονή του και την μετριοφροσύνη του και για τον ανιδιοτελή του τρόπο με τον οποίο θέλει να δώσει αυτά που γνωρίζει στους νέους ενδιαφερόμενους.
Έπειτα, αισθάνομαι ευγνωμοσύνη για την συμμετοχή του Θεόφιλου εδώ, επειδή αυτός θέτει τον πήχυ πάντα ψηλώτερα. Κι αυτό είναι κάτι που μας χρειάζεται! Κι επίσης επειδή, αφιερώνει πάντα χρόνο (από αυτό που δεν διαθέτουμε) για να οργανώνει τα εργαστήρια με τους προσκεκλημένους απ'το εξωτερικό. Και επειδή είναι πάντα ντόμπρος κι ευθύς και μιλάει έξω απ'τα δόντια!

Τούτων λεχθέντων (σας αρέσουν οι γραμματικούρες, το ξέρω...) και υπενθυμίζοντας αυτό που έγραψε παραπάνω ο Γιάννης
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GIANNHS Εμφάνιση μηνυμάτων
θέλω να παροτρύνω όλους όσοι ξεκινάνε να ασχοληθούν με το μπονσάϊ, να μη χάνουν τις ευκαιρίες, αλλά να συμμετέχουν χωρίς να αισθάνονται δισταγμό ή ντροπή ή ό,τι άλλο. Θα ωφεληθούν όσο δεν μπορούν να φαντασθούν.

Με την... εν bonsai αγάπη μου,
Granny Alex

Be patient! Do not rush!
Alexandra
My Nellie δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-01-14, 23:01   #28
elsa
Υπευθυνη Facebook

Το avatar του χρήστη elsa

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασε τα λογια και κατεβα κοπελια μου .Ηζωντανη γνωριμια ειναι διαφορετικη απο το ιντερνετ..απλα σε περιμενω.
Εννοείται ότι είναι εντελώς διαφορετική Μάνο μου... το ξέρεις και το ξέρω καλά! Θα κάνω τα αδύνατα δυνατά να κατέβω κάποια στιγμή, αλλά είναι πραγματικά μαρτύριο το πρόγραμμά μου και μπορεί να προγραμματίζω κάποια πράγματα και στο τέλος να μην μου βγαίνουν... πάντως, πού θα πάει, θα έρθει η μέρα (ελπίζω λίαν συντόμως) που θα δουλέψουμε δεντρο μαζί ρε φίλε, και θα πείς κι ένα τραγούδι!!! χεχεχεχεχε
Παλιά 20-01-14, 08:09   #29
GIANNHS
Moderator

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από elsa Εμφάνιση μηνυμάτων
θα έρθει η μέρα (ελπίζω λίαν συντόμως) που θα δουλέψουμε δεντρο μαζί ρε φίλε, και θα πείς κι ένα τραγούδι!!! χεχεχεχεχε
Έλσα καλύτερα να πεις εσύ το τραγούδι... Eίπαμε να μαζέψουμε κόσμο όχι να διώξουμε και αυτούς που έρχονται!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GIANNHS : 20-01-14 στις 08:37
GIANNHS δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-01-14, 13:28   #30
novice
Ακόμα πιο παλιός

Περιοχή: Αττική
Προεπιλογή

Μάνο,θα ήταν σκόπιμο να ενημερώσεις δημόσια για τα εξής:
1) Τυχόν κόστος συμμετοχής.
2) Τυχόν πρόγραμμα.
3) Τόπος διεξαγωγής.
4) Χώρος διεξαγωγής (φαντάζομαι εσωτερικός).

Αν προτιμάς πμ, στείλε μου σε παρακαλώ.
novice δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα
Sponsored Links

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές