Επιστροφή   Forum για τα Bonsai > Θέματα φροντίδας των Μπονσάι > Φροντίδα Μπονσάι > Φροντίδα

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 04-07-09, 22:15   #16
alex
Senior Member

Το avatar του χρήστη alex

Περιοχή: Αιγαλεω
Προεπιλογή

Xιλια μπραβο ... στην νεα κλικα!!!!
Πραγματικα πολυ ομορφη προσπαθεια παιδια...
Μανο... εισαι κορυφη Αποδειξες οτι οντως ηρθες για να βοηθησεις... Γιωργο μου παρ'ολες τις φιλοτιμες προσπαθειες που εκανες (μπορει στη φωτο να εισαι αρχηγος !!) στο βιντεο πρεπει να παρεις μαθηματα απο το αδερφι μου... Αντε και καλη συνεχεια !!!!!!!!!!!!!
Παλιά 04-07-09, 22:29   #17
glyn
Moderator

Το avatar του χρήστη glyn

Περιοχή: Γερακας
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex Εμφάνιση μηνυμάτων
xιλια μπραβο ... στην νεα κλικα!!!!
Μανο... εισαι κορυφη Αποδειξες οτι οντως ηρθες για να βοηθησεις... Γιωργο μου παρ'ολες τις φιλοτιμες προσπαθειες που εκανες (μπορει στη φωτο να εισαι αρχηγος !!) στο βιντεο πρεπει να παρεις μαθηματα απο το αδερφι μου... Αντε και καλη συνεχεια !!!!!!!!!!!!!
Για να σου πω την αληθεια...ηθελα τοσο πολυ να ασχοληθω με το δεντρο του Νικολα που ερχοταν σε δευτερη μοιρα η κινηματογραφιση...στο επομενο θα δωσω σε αλλον την καμερα.
Παλιά 04-07-09, 22:43   #18
manos
Ακόμα πιο παλιός

Περιοχή: athens
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex Εμφάνιση μηνυμάτων
xιλια μπραβο ... στην νεα κλικα!!!!
σε ευχαριστουμε αλεξανδρε ομως οι κορυφες υπαρχουν στα βουνα (με καταλαβαινεις τι λεω) ο καθε ενας εχει τις γνωσεις του και τιποτα περισσοτερο.οσο για το βιντεο υπηρχε πιεση χρονου κι φανηκε το οτι δεν τελειωσαμε το πευκο οπως επρεπε.θελουμε μια μερα ολοκληρη για να δειξουμε οτι ξερουμε ο καθενας και δεν φτανει.σε περιμενω επανω (ερετρια).
manos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-07-09, 23:04   #19
gavros
Köter Αντινομαρχης

Το avatar του χρήστη gavros

Περιοχή: Αιγαλεω
Προεπιλογή

τσατσιλικια οικογενειακα θα μας πουν οτι κανουμε. γιαυτο να βαλω τα πραγματα στη σωστη τους βαση .

το να τραβας και να ρωτας εχοντας το νου σου μην πει καμια **** ο γαβρος κ θελει μετα κοψιμο στο μονταζ ειναι κομματι δυσκολο.

το να μην ξερεις το χωρο και που θα ειναι ο ηλιος κλπ παλι ειναι κομματακι δυσκολο.

πιστευω οτι αυτο ηταν η κυρια αιτια του μπακλαητ της εικονας που ο οποιοσδηποτε θα το χε!

περαν αυτου ο ζωρζ ειναι επαγγελματιας στο αθλημα οποτε να μην ειμαστε ιεροσυλοι.

οσο για το δεντρο μανο, πιστευω οτι μια χοντρικη αποψη βγηκε.
πιστευω να εχουμε την δυνατοτητα στο εγγυς μελλον να το συνεχισουμε και με αλλα, οπως ειχες τοιμασει κ αλλα φυτα για μεταφυτευσεις κλπ κ που δεν εγιναν λογω του προχωρημενου της ωρας.

αφου λοιπον υπαρχει η θεληση, υπαρχει η τεχνολογια, υπαρχουν τα μηχανηματα, και εσυ εισαι επι των επαλξεων ολα θα γινουν πιο καλα καθε φορα.

υσ.

κυριε αλεξ θα περιμενουμε πολυ για την προσχωρηση?

http://e-gavros.blogspot.com/
gavros δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-07-09, 13:06   #20
GIANNHS
Moderator

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Προεπιλογή

Εγώ πάντως σε χάρηκα πολύ Μάνο στο βίντεο. Ειδικά την ώρα που χάιδευες το πεύκο. Τα λατρεύεις τα bonsai και είναι εμφανές - μην παρεξηγείς τις ενστάσεις που γίνονται. Εννοείται ότι δεν αμφισβητώ τις ικανότητες σου, άλλωστε τέτοιες λεπτομέρειες ελάχιστα με ενδιαφέρουν. Το θέμα της ηλικίας ποτέ δεν με απασχολεί - το συγκεκριμένο πεύκο είναι πάρα πολύ ωραίο για να ασχοληθώ με την ηλικία του...
Παλιά 05-07-09, 14:15   #21
liza
Banned

Περιοχή: Athens
Προεπιλογή

μπραβο σε ολους για αυτα τα video, πολυ καλη δουλεια, και για μας τους αρχαριους βοηθαν παρα πολυ!!!
Μανωλη σε ευχαριστουμε.
liza δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-07-09, 14:27   #22
Σαββας Παπαλοιζου
Ακόμα πιο παλιός

Το avatar του χρήστη Σαββας Παπαλοιζου

Περιοχή: Λαρνακα, Κυπρος
Προεπιλογή

Μπραβο κι απο μενα παιδια,χρυσαφι τα video σας και οι εμπηρειες σας για μαςμακαρι να ειμαστε πιο κοντα
Σαββας Παπαλοιζου δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-09, 00:44   #23
ValsGeo
Administrator

Το avatar του χρήστη ValsGeo

Περιοχή: Κορυδαλλός (έξω)
Προεπιλογή

Ένα bonsai είναι όσο φαίνεται...τα Video είναι πολύ καλά...και η βασικές γενικές πληροφορίες που δίνονται είναι σωστές πάντα κατά την γνώμη μου... όσο αφορά το δέσιμο, πότισμα και υπολογισμό ηλικίας είναι πράγματα που και εγώ έχω τις αντιρρήσεις μου αλλά δεν είναι κάτι στο οποίο πρέπει να σταθούμε...γιατί είναι λεπτομέρειες σε σχέσει με αλλά βασικά θέματα που ακούγονται όπως το κορφολόγημα, κλάδεμα, μπόλιασμα.

Μάνο κριτική πάντα θα υπάρχει είτε θετική είτε αρνητική ανάλογα τι βλέπεις και τι διαβάζεις... στο τέλος ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του και πολλές φορές αυτό γίνετε αφορμή κάποιος να κάτσει να το ψάξει μόνος του και από άλλες πηγές...
ValsGeo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-09, 16:55   #24
nikolas
Senior Member

Το avatar του χρήστη nikolas

Περιοχή: Αthens
Προεπιλογή

Λοιπον , για να ηρεμησουν λιγο τα πνευματα θα ελεγα μεσα στην εβδομαδα να κανονισουμε την 2η συναντηση της ομαδας που κατα γενικη ομολογια προσεφερε κατι καινουργιο σε αυτο το φορουμ, και αυτο ειναι τα ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ! Εκτος της θεωριας τωρα πια εχουμε και εικονα !
Ας το επωφεληθουμε οσο το δυνατον περισσοτερο..

Δεν πιστευω οτι ειναι σωστο να αναλωνουμε τον χρονο μας σε λεπτομερειες και να βλεπουμε το δεντρο και να χανουμε το δασος !!
Οι περισσοτεροι βρηκαν τα βιντεακια χρησιμα και σκοπευουμε να το κρατησουμε ετσι. Προφανως και θα υπαρχουν κι αλλες γνωμες / προτασεις και τροποι αλλα ας μην το παμε προσωπικα ποιανου ο τροπος ειναι ο σωστος και ποιανου ο λαθος. Παιρνουμε οτι θελουμε απο τα βιντεακια και τα προσαρμοζουμε σε αυτα που εμεις θεωρουμε σωστα. Αν δεν μας αρεσει κατι το αναφερουμε σαν απλη παρατηρηση και οχι να καταληγει σαν διαμαχη.

Αυτη τη φορα θα τραβηξω εγω με την δικια μου καμερα οσο θα δουλευουν σε αλλα δεντρα οι masters και ετσι θα δουμε περισσοτερα πραγματα μαζι.
Την προηγουμενη φορα ειχα ενα αγχος επειδη κοβαν και πετσοκοβαν κλαδια και βελονες αλλα τωρα με το συρματωμα στο δικο μου και μεταφυτευση σε αλλα δεντρα, δεν εχω τιποτα να με ανυσηχει !!!

Οι ενδιαφερομενοι λοιπον ας ακονισουν τα μαχαιρια τους και οι υπολοιποι, αναπαυτικα στους καναπεδες ας απολαυσουν//

Περιμενω τηλεφωνα σας...
nikolas δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-09, 17:42   #25
manos
Ακόμα πιο παλιός

Προεπιλογή meeting video

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikolas Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον , για να ηρεμησουν λιγο τα πνευματα θα ελεγα μεσα στην εβδομαδα να κανονισουμε την 2η συναντηση της ομαδας που κατα γενικη ομολογια προσεφερε κατι καινουργιο σε αυτο το φορουμ, και αυτο ειναι τα ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ! Εκτος της θεωριας τωρα πια εχουμε και εικονα !
Ας το επωφεληθουμε οσο το δυνατον περισσοτερο..

Δεν πιστευω οτι ειναι σωστο να αναλωνουμε τον χρονο μας σε λεπτομερειες και να βλεπουμε το δεντρο και να χανουμε το δασος !!
Οι περισσοτεροι βρηκαν τα βιντεακια χρησιμα και σκοπευουμε να το κρατησουμε ετσι. Προφανως και θα υπαρχουν κι αλλες γνωμες / προτασεις και τροποι αλλα ας μην το παμε προσωπικα ποιανου ο τροπος ειναι ο σωστος και ποιανου ο λαθος. Παιρνουμε οτι θελουμε απο τα βιντεακια και τα προσαρμοζουμε σε αυτα που εμεις θεωρουμε σωστα. Αν δεν μας αρεσει κατι το αναφερουμε σαν απλη παρατηρηση και οχι να καταληγει σαν διαμαχη.

Αυτη τη φορα θα τραβηξω εγω με την δικια μου καμερα οσο θα δουλευουν σε αλλα δεντρα οι masters και ετσι θα δουμε περισσοτερα πραγματα μαζι.
Την προηγουμενη φορα ειχα ενα αγχος επειδη κοβαν και πετσοκοβαν κλαδια και βελονες αλλα τωρα με το συρματωμα στο δικο μου και μεταφυτευση σε αλλα δεντρα, δεν εχω τιποτα να με ανυσηχει !!!

Οι ενδιαφερομενοι λοιπον ας ακονισουν τα μαχαιρια τους και οι υπολοιποι, αναπαυτικα στους καναπεδες ας απολαυσουν//

Περιμενω τηλεφωνα σας...
Ειμαι μεσα με νεες αποκαλυψεις οσον αφορα τα bonsai. Στυλ μπονσαι, μεταφυτευσεις, μεχρι και yamadori. Τεταρτη 6.00 η ωρα απογευμα καλα ειναι? πες στον γαβρο τον αλεξ τον γλυν κι οποιον αλλο θελει.
Παλιά 06-07-09, 17:48   #26
nikolas
Senior Member

Το avatar του χρήστη nikolas

Περιοχή: Αthens
Προεπιλογή

nikolas δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-09, 18:01   #27
johny
Senior Member

Περιοχή: Milano
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikolas Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα είμαι εκεί!
johny δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-09, 18:10   #28
nikos
Senior Member

Το avatar του χρήστη nikos

Περιοχή: igoumenitsa
Προεπιλογή

Να ρωτήσω κάτι στο σημείο που βγαίνουν οι βελόνες πεταει μάτια η αφήνεις κάποια βελόνα για να εξελιχτεί σε κλαδί
nikos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-09, 18:39   #29
manos
Ακόμα πιο παλιός

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτήσω κάτι στο σημείο που βγαίνουν οι βελόνες πεταει μάτια η αφήνεις κάποια βελόνα για να εξελιχτεί σε κλαδί
Πετανε νεα ματια.
Παλιά 06-07-09, 19:41   #30
glyn
Moderator

Το avatar του χρήστη glyn

Περιοχή: Γερακας
Προεπιλογή

Ρε συ Γαβρε, αστα αυτα...θα ερθεις στου Νικολα?
Επισης επειδη η συναντηση γινεται στο μπαλκονι του Νικολα, ειναι αδυνατον να χωρεσουν ολοι...μονο ο Γαβρος πιανει το μισο μπαλκονι οχι λογου παχους...λογο κυρους εννοω ... Οποτε ο Νικολας ειναι στην δυσκολη θεση να επιλεξει ποσους μπορει να φιλοξενησει...οταν οι συναντησεις γινονται μελλοντικα στην Ερετρια ή καπου αλλου που θα χωραμε ολοι...θα μπορουμε να φιλοξενουμε και περισσοτερα ατομα.
Απάντηση στο θέμα
Sponsored Links

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές