Θέμα: GEO_TH bonsai pots
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 05-12-13, 21:03   #15
geogeo
Member

Το avatar του χρήστη geogeo

Περιοχή: attikh
Προεπιλογή

Χαίρομαι που σας άρεσαν και σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια.
Είναι οι πρώτες που φτιάχνω. Οι επόμενες, τώρα που ξέρω το πως και το τι μπορώ να κάνω, πιστεύω θα είναι πιο εντυπωσιακές (ελπίζω τουλάχιστον )

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ria s Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εμενα μου αρεσουν Γιωργο τουλαχιστον για αρχικα ποτ. Κυριως λογω κατασκευης που τα κανει πιο βαρια απο τα πηλινα και λιγοτερο ευαλωτα στις καιρικες συνθηκες πχ αερα. Καλη συνεχεια και οσον αφορα στην πωληση εξαρταται απο τις τιμες.
Για το θέμα της πώλησης-τιμής, σε κάποια συνάντηση θα σας πω το πως το σκέφτομαι και ποιες αναλογίες έχω στο μυαλό μου να μου πείτε την γνώμη σας μιας κι έχετε εμπειρία.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από novice Εμφάνιση μηνυμάτων
Για προσωπική χρήση είναι πολύ καλές.

Για εμπορική, εξαρτάται τι ψάχνει ο καθένας (και ο πωλητής και ο αγοραστής).

Εξαιρετικό, πολύ υψηλού επιπέδου και σχεδόν αποκλειστικά ακαδημαϊκού ενδιαφέροντος blog σε ότι αφορά την ιαπωνική κεραμική τέχνη (με όλη την έννοια της λέξης) για γλάστρες μπονσάι είναι αυτό:
http://japanesebonsaipots.net/
Για κεραμικές, το έχω ψάξει κι έχω διαβάσει κάποια πράγματα και κάποιες τεχνικές και θα ήθελα να το προσπαθήσω, αλλά άμα δεν έχεις το που να τις ψήσεις δεν μπορείς να κάνεις τίποτα...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από My Nellie Εμφάνιση μηνυμάτων
Νοικοκυρεμένη δουλειά! Μπράβο!
Εάν τελικά το συνεχίσεις, έχω -αρχικά- δυό παρατηρήσεις : 1) μη ξεχνάς τις μικρές τρύπες για το σύρμα στερέωσης, 2) παίξε με τα χρώματα
Και τα δύο τα έχω παρατηρήσει κι εγώ. Τρύπες για σύρματα έχω σκοπό να κάνω περισσότερες την επόμενη φορά. Το χρώμα τους, αν και μου αρέσει αρκετά αυτό που έχουν, έχω σκοπό να παίξω με τα χρώματα τουλάχιστον σε πειραματικό στάδιο, αλλά και να εφαρμόσω κάτι που θα μου αρέσει.