PDA

Επιστροφή στο Forum : Dremel-like Πολυεργαλείο της Einhell.... Ευκαιρία!!!

elsa
21-02-13, 00:00
Πρόκειται για ένα πολυεργαλείο τύπου dremel της Einhell, που αγόρασα, δοκίμασα και κατενθουσιάστηκα!!!
Δεν θα σας ζαλίσω με πολλά λόγια, σας βάζω φωτογραφίες παρακάτω να το δείτε. Η ισχύς του είναι 135W, με ταχύτητες, 32.000 στρφ/λεπτό, πολλά αξεσουάρ και εύκαμπτο σωλήνα χειρισμού μαζί με τη βάση στήριξης πάγκου.
124371243812439
Εγώ το αγόρασα 42 ευρώ (ήδη σκοτωμένη τιμή!) και πήρα και μία προσφορά για τα μέλη του φόρουμ μας, οπότε όποιο από τα μέλη μας ενδιαφέρεται να κάνει μία τέτοια αγορά, θα το πάρει ακόμα πιό φτηνά από ό,τι το πήρα εγώ (κάπου στα 38-39 ευρώ νομίζω μου είπε το παλληκάρι, αλλά ξαναρωτήστε γιατί δεν φημίζομαι για την μνήμη μου)... :red_smile:
Το ηλεκτρονικό κατάστημα του φίλου είναι αυτό στον παρακάτω σύνδεσμο και μην ξεχάσετε να αναφέρετε ότι είστε μέλος του φόρουμ mybonsai.gr
Η προσφορά αυτή θα ισχύσει περίπου για 1 εβδομάδα.

Το κατάστημα : http://www.efishop.gr/
και εδώ θα δείτε το πολυεργαλείο: http://www.efishop.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=844

sdrakopo
21-02-13, 00:30
Πολύ καλή προσφορά Ελσα ,σ' ευχαριστούμε
και πραγματικά έψαχνα για το εργαλείο, αλλά ο δεύτερος σύνδεσμος μου βγάζει
''Δεν υπάρχουν προϊόντα σε αυτήν την Κατηγορία.'' μήπως πάτησα:820492: κατι λάθος ?

elsa
21-02-13, 00:41
Όχι Στέλιο, έτσι λέει, αλλά ακριβώς από επάνω είναι η φωτογραφία του πολυεργαλείου (προφανώς κάποιο λαθος της σελίδας).
Ο τύπος του πολυεργαλείου που ξέχασα να γράψω πρίν, ειναι BT-MG 135/1 (GRINDING AND ENGRAVING TOOL)

sdrakopo
21-02-13, 00:45
Σ' ευχαριστώ πολύ Ελσα ...να'σαι καλά !!! :150492:

elsa
21-02-13, 00:49
Κι εσύ να είσαι καλά και να χαιρόμαστε με τα νέα μας παιχνίδια! χεχεχεχε

sotiris
21-02-13, 01:25
Α ρε Έλσα τί μας κάνεις τώρα! πάλι σε έξοδα θα μπούμε! πολύ καλή η προσφορά και ψηνόμουν για ένα. Ευχαριστούμε!

elsa
21-02-13, 03:55
χαχαχα άσε... κι εγώ αρχικά για κουρευτική μηχανή πήγα να πάρω, και με το που το είδα γούρλωσαν τα μάτια μου... συγκινήθηκα σου λέω!!! Και όταν μου είπε και την τιμή που θα μου το έδινε, συγκινήθηκα ακόμα περισσότερο!!! :247972:

simonm
21-02-13, 11:59
Πρόκειται για ένα πολυεργαλείο τύπου dremel της Einhell, που αγόρασα, δοκίμασα και κατενθουσιάστηκα!!!
Δεν θα σας ζαλίσω με πολλά λόγια, σας βάζω φωτογραφίες παρακάτω να το δείτε. Η ισχύς του είναι 135W, με ταχύτητες, 32.000 στρφ/λεπτό, πολλά αξεσουάρ και εύκαμπτο σωλήνα χειρισμού μαζί με τη βάση στήριξης πάγκου.
124371243812439
Εγώ το αγόρασα 42 ευρώ (ήδη σκοτωμένη τιμή!) και πήρα και μία προσφορά για τα μέλη του φόρουμ μας, οπότε όποιο από τα μέλη μας ενδιαφέρεται να κάνει μία τέτοια αγορά, θα το πάρει ακόμα πιό φτηνά από ό,τι το πήρα εγώ (κάπου στα 38-39 ευρώ νομίζω μου είπε το παλληκάρι, αλλά ξαναρωτήστε γιατί δεν φημίζομαι για την μνήμη μου)... :red_smile:
Το ηλεκτρονικό κατάστημα του φίλου είναι αυτό στον παρακάτω σύνδεσμο και μην ξεχάσετε να αναφέρετε ότι είστε μέλος του φόρουμ mybonsai.gr
Η προσφορά αυτή θα ισχύσει περίπου για 1 εβδομάδα.

Το κατάστημα : http://www.efishop.gr/
και εδώ θα δείτε το πολυεργαλείο: http://www.efishop.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=844

Τζαμπα το πηρες...:bananadance:

My Nellie
21-02-13, 12:46
Καλημέρα!
Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση Έλσα.

Την Einhell την γνωρίζω από άλλα δύο εργαλεία που έχομε και χρησιμοποιούμε στο σπίτι. Είναι καλή φίρμα και δεν αμφιβάλω ότι και το εργαλείο της Έλσας θα είναι το ίδιο καλό.
Εγώ έχω ήδη αγοράσει ένα παρόμοιο αλλά όχι Einhell, είναι Krausmann κι είμαι ευχαριστημένη προς το παρόν.

Manosvince
21-02-13, 13:03
Πόσα θα ζητάει άραγε για αποστολή Αθήνα..? :icon_rolleyes:

elsa
21-02-13, 14:11
Τζαμπα το πηρες...:bananadance:
Ώ ναι! Σαν να μου το έκανε δώρο νιώθω! χεχεχε
Καλημέρα!
Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση Έλσα.

Την Einhell την γνωρίζω από άλλα δύο εργαλεία που έχομε και χρησιμοποιούμε στο σπίτι. Είναι καλή φίρμα και δεν αμφιβάλω ότι και το εργαλείο της Έλσας θα είναι το ίδιο καλό.
Εγώ έχω ήδη αγοράσει ένα παρόμοιο αλλά όχι Einhell, είναι Krausmann κι είμαι ευχαριστημένη προς το παρόν.
Ναι Αλεξάνδρα, είναι καλή φίρμα.... κι εγώ έχω πάρει κι άλλα εργαλεία τους και είμαι υπέρ-ευχαριστημένη.
Πόσα θα ζητάει άραγε για αποστολή Αθήνα..? :icon_rolleyes:
Μάνο το παιδί μου είπε ότι στέλνει δυναμικά σε όλη την Ελλάδα... δεν νομίζω να είναι πολλά τα έξοδα αποστολής. Πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτα τον, είναι πολύ εξυπηρετικός.

Geo.K
21-02-13, 15:25
Θα σας αποθαρρυνω λιγο αλλα το συγκεκριμενο κυκλοφορει στην αγορα σε 2-3 ή και περισσοτερες μαρκες. Ειναι κατασκευασμενο απο την ιδια εταιρια. Εγω το πηρα 30 ευρω αν θυμαμαι καλα. Ειναι καλουτσικο εργαλειο αλλα ζεστενεται στο πενταλεπτο. Οτι πληρωνεις παιρνεις my dear.
Το συνηστω μονο σε newbies.

My Nellie
21-02-13, 16:07
Κοἰτα Γιωργο, κανεἰς δεν περιμένει να είναι απόδοσης Makita το εργαλείο αυτό. Θα ήταν τελείως ουτοπικό.
Όσο για το ότι ζεσταίνεται γρήγορα, εγώ το Kraussman το έχω δουλέψει συνεχώς επί δίωρο (το μέγιστο), με ενδιάμεσες παύσεις μόνο για να αλλάζω bits ή/και κεφαλή και δεν κάηκε. Και μέχρι τώρα το έχω χρησιμοποιήσει 4-5 φορές.
Εάν όμως το υλικό είναι μεγάλης διαμέτρου και το σκάλισμα εκτεταμένο, σίγουρα χρειάζεται πιο δυνατό εργαλείο.
Τα δικά μου δένδρα είναι διαμ. μεταξύ 5 και 8 περίπου εκ.

simonm
21-02-13, 19:46
Θα σας αποθαρρυνω λιγο αλλα το συγκεκριμενο κυκλοφορει στην αγορα σε 2-3 ή και περισσοτερες μαρκες. Ειναι κατασκευασμενο απο την ιδια εταιρια. Εγω το πηρα 30 ευρω αν θυμαμαι καλα. Ειναι καλουτσικο εργαλειο αλλα ζεστενεται στο πενταλεπτο. Οτι πληρωνεις παιρνεις my dear.
Το συνηστω μονο σε newbies.

Αυτο ηθελα να πω και γω.Σιγουρα δεν ειναι dremel!!!.

simonm
21-02-13, 19:52
Κοἰτα Γιωργο, κανεἰς δεν περιμένει να είναι απόδοσης Makita το εργαλείο αυτό. Θα ήταν τελείως ουτοπικό.
Όσο για το ότι ζεσταίνεται γρήγορα, εγώ το Kraussman το έχω δουλέψει συνεχώς επί δίωρο (το μέγιστο), με ενδιάμεσες παύσεις μόνο για να αλλάζω bits ή/και κεφαλή και δεν κάηκε. Και μέχρι τώρα το έχω χρησιμοποιήσει 4-5 φορές.
Εάν όμως το υλικό είναι μεγάλης διαμέτρου και το σκάλισμα εκτεταμένο, σίγουρα χρειάζεται πιο δυνατό εργαλείο.
Τα δικά μου δένδρα είναι διαμ. μεταξύ 5 και 8 περίπου εκ.

Ενημερωτικα και μονο,την τελευταια φορα που χρησιμοποιησα το dremel δουλευε 6 ωρες.

nikkey
21-02-13, 20:18
Και εγω εχω κακη εμπειρια απο το συγκεκριμενο.
Μεσα σε ενα χρονο ο ευκαπτος σωληνας χαλασε,μετα η μυτη μπροστα δεν εσφιγγε σωστα γιατι κλωτσαγαν οι βολτες και το μοτερ εβγαζε σπινθηρες
μετα απο παρατεταμενη λειτουργια.Το μονο που αξιζε ηταν τα παρελκομενα
που ειχε μεγαλη γκαμα,την κρατησα και αγορασα ενα dremel και ησυχασα.
Στην αθηνα Μανο ειχαν τα πρακτικερ,δεν ξερω αν το φερνουν ακομα.

elsa
22-02-13, 01:05
Σίγουρα ότι πληρώνεις, παίρνεις και σαφώς δεν είναι dremel... Αν θέλει κάποιος κάτι καλύτερο θα πρέπει να τα ακουμπήσει αναλόγως... όχι όμως ότι το dremel είναι και το υπέρ-ανθεκτικό εργαλείο πιά... μήν λέμε ό,τι θέλουμε!!!

Geo.K
22-02-13, 02:36
Πάντως εγώ το χρησιμοποιώ και ο λόγος που το αγόρασα είναι γιατι μου τη σπάνε εταιρίες σαν τη dremel που υπερκοστολογούν τα προϊόντα τους.
Για τις λεπτομέρειες το έχω. Του έχω εφαρμόσει και το γουίζελ.
Αλλά ζεστένεται πολυ γρήγορα. Πρέπει να το αφήνεις να κρυώνει.

GIANNHS
22-02-13, 08:49
Το μονο που αξιζε ηταν τα παρελκομενα
που ειχε μεγαλη γκαμα,την κρατησα και αγορασα ενα dremel και ησυχασα.

Σημαντικό κομμάτι και αυτό. Γιατί και τα παρελκόμενα αν δεν σου κάνουν πρέπει να πληρώσεις αρκετά. Ψαχνομαι και εγώ αυτές τις μέρες και έκανα και ένα καλό δοκιμαστικό αλλά αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι το κόστος των κεφαλών. π.χ για weasel και termite που τα είδα στου καιζεν το μαγαζί θες 30 λίρες μόνο για 2 κεφαλές!! Οι πιο παλιοι ''dremelαδες'' τι κεφαλές χρησιμοποιείτε και απο που τις παίρνετε?

ValsGeo
22-02-13, 11:42
έχω χαλάσει δυο σαν αυτό που μας δείχνει η Ελσα.. οχι Einhell.. την συγκεκριμένη εταιρία την έχω και εγώ σε υπόληψη. έχω αρκετά εργαλεία απο αυτή την εταιρεία και είμαι ικανοποιημένος....
τώρα.. στην μικρή κατηγορία έχω dremel.. το οποίο ειναι σαφέστατα πολύ καλό και αξιόπιστο..